| markteodor a întrebat:

Daca fac liceul cu profilul Stiinte Sociale pot urma facultatea de drept? sau ce liceu imi propuneti adica cu ce profil? Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| d3n1sutz4 a răspuns:

Orice profil ai urma, poti sa mergi la Facultatea deDrept.Profilul te ajuta pe tine sa fi priceput in materiile care le vei face la facultate.De exemplu daca vrei sa urmezi medicina, nu te vei duce la un profil uman la care din clasa a 11a nu imi faci biologie,chimie,fizica,pentur ca iti va fi foarte greu la facultate.Dar daca vrei sa urmezi facultatea de drept, poti sa mergi la ce profil vrei, desi 4 ani de chin la un profil intensiv precum mate info ar fi in zadar.Eu iti recomand siinte sociale sau filologie simplu.

1 răspuns:
| Biu90 a răspuns:

Eu am facut stiinte sociale si acum urmez dreptul. Nu se aseamana foarte mult dar au cea mai stransa legatura. asa ca daca vrei drept mergi la stiinte sociale. Bafta!