| JoinTu a întrebat:

Daca intri la liceu nu tocmai la profilul pe care ti l-ai dorit, cand te poti tranafera? Si te poti transfera la un alt liceu la un profil diferit? Trebuie sa mai dai un examen / test pentru a te tranafera la un alt liceu la un profil diferit? Stiam ca te poti transfera de pe semestrul al 2-lea din clasa a 9-a, e adevarat? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Te poţi transfera înainte de scrierea catalogului sau din semestrul al doilea.
Dacă te transferi în semestrul al doilea de la un profil foarte diferit de celălalt, va trebui să dai o diferenţă la materia pe care n-ai studiat-o la primul profil (ex: Te transferi de la filo la mate-fizică. O să dai diferenţă la fizică).

Dar nu, nu se dă nici un examen.

| JoinTu explică (pentru Teardrop):

Si daca de exemplu as fi la socio (mi se pare ca acolo se face si mate) si as vrea sa ma transfer la mate-info as mai fi nevoit sa dau diferenta la mate?

2 răspunsuri:
| IonutStefan96 a răspuns:

Da te poti transfera intre semestre sau in vacanta Mare! Si da poti la orce liceu vrei! Inafara de Liceul Militari!