| Anonimmmmaaa a întrebat:

Daca la Evaluarea Nationala am gresit sufixul in loc de,,el" am scris,, țel" câte puncte imi da? Sau măcar ma punctează?

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Se punctează cu 0 puncte.

| Madesz a răspuns:

Nu se puncteaza.

| JacquelineMaria7 a răspuns:

Dacă la conversiune ai scris corect, îți da 3 puncte.

| Anonimmmmaaa explică (pentru JacquelineMaria7):

Da,am scris corect la conversiune.

| Alx0987654321 a răspuns:

Din cele 20 de sutimi care trebuie acordate pentru raspunsul întreg, o sa ti se dea doar 10 pentru ca ai stiut ca era format prin derivare.Si inca 20 la conversiune, dacă zici ca ai scris corect. Si eu am facut aceeași greșeală.

| RaulBv a răspuns:

Imi pare rau, dar nu se puncteaza... daca era un simplu test ii puteai spune profesorului greseala, dar la evaluarea nationata...