| aLeks_4722 a întrebat:

Daca la examen la matematica am rezolvat prin alte operatii dar mi-a dat aceeasi solutie, imi da punctaj maxim la exercitiu?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Dacă aceste operaţii au logică şi sunt în perfectă legătură cu problema, da. Pe barem este menţionat faptul că orice rezolvare corectă este punctată corespunzător.

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Orice rezolvare diferita de cea din barem, dar corecta, este punctata.
Nu e nimic daca ai rezolvat prin alta metoda, dar sa fie o metoda corecta.
Bafta

| RegalusDekaron a răspuns:

Diriga ne-a zis odata ca atunci cand a corectat ea a fost o chestie de genul
24-12:2=?
si ala a scris =12:2=18laughing si a trebui sa'i de punctajlaughing

| Al3xBest a răspuns:

Daca e corect cum ai rezolvat tu o sa iti dea punctaj maximwinking