| CristiCristi a întrebat:

Daca la simulare a picat roman, la bac va pica poezie? Cineva mi-a spus ca asa a fost mereu, si ca si anul asta va fi la fel.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Atat timp cat stii ca este foarte random, de ce te bazezi pe spuse?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu are legatura ce a picat la simulare cu ce va pica la Bac, poate sa cada tot romanul postbelic.
Cand am dat eu Bac-ul la simulare si la Bac a cazut poezie. Cu un an inainte cazuse nuvela Moara cu Noroc la simulare si la Bac romanul Baltagul.

| anamariarot a răspuns:

O prostie. Arată-i subiectul al III-lea și subiectul de la bac din 2016, profil uman. Nu doar că a fost tot roman, ci a fost chiar același roman.