| AnnaCarrina a întrebat:

Credeti ca are exista vreo legatura intre simularea de clasa a 12a si bacalaureat? Adica, daca la simulare s-a dat roman, la bac sa se dea poezie? Eu am analizat variantele din anii trecuti si mi se pare ca exista o legatura?
Voi ce credeti ca pica anul asta la S3?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt reguli si nici legaturi, care sa spuna ca, daca la simulare s-a dat una, aia nu se mai da la BAC.
Din pacate NIMENI nu poate stii sau ghicii ce se da anul asta la BAC, pentru simplu motiv ca, subiectele de examene sunt SECRETE!
Invata toata materia, ca altfel risti mai putin sa pici la examne sau sa iei nota mica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta cu,, nu se da x, ca s-a dat la simulare'' e o mare prostie. Au fost ani cand s-a dat acelasi subiect consecutiv la si multi s-au folosit de scuza ca,, s-a dat anul trecut'', ca sa-si justifice faptul ca n-au invatat. Poate pica ABSOLUT orice. Nu te baza pe tampeniile astea si invata din toate, cat poti.

| Anon31241212 a răspuns:

Hei! Si eu sunt in a12a laughing) si chiar sunt curioasa ce vor da.
Eu sunt la real. Daca esti la real nu cred ca o sa dea poezie. In general poezie se da la uman. Sincer cred ca o sa dea un roman sau moara cu noroc.
E posibil sa dea morometii sau ultima noapte, intrucat anul asta e anul centenarului si cartile alea abordeaza tema razboiului.

| Zxcvbnmasdfgh a răspuns (pentru Anon31241212):

Moromeții s au dat anul trecut iar poezie la uman nu are cum sa pice pentru că e prea usor. Trebuie să se facă diferenta intre profiluri. La uman român ca până acum iar la real ori roman deși nu cred, ori nuvelă sau poezie.

| Anon31241212 a răspuns (pentru Zxcvbnmasdfgh):

Morometii nu s-a dat la real. Anul trecut la real a fost Ion si Slavici. De uman nu stiu. Eu ziceam de real happy
Crede-ma ca is in stare sa dea orice laughing)