| mSoo a întrebat:

Daca lipsesti 3 zile de la Sc ( generala ) cu bilet de la parinti absentele se pot motiva? sau trebuie scutire

16 răspunsuri:
| trafikantu a răspuns:

Scutireeee!

| xlmpq a răspuns:

Depinde de diriginta, daca e ok iti poate motiva si fara niciun bilet sau scutire happy

| Pustii a răspuns:

Din cate stiu eu... numai daca lipsesti doar o zi poti da de mana

| paul365 a răspuns:

Da se motiveaza.

| NIMENII a răspuns:

3 zile nu prea cred, trebuie scutire, adeverinta medicala de la medicul de familie, te duci si ii zici ca ai nevoie pentru scola k ai stat acasa k ai avut nu stiu ce boala, te descurci u

| Aliiinuuus a răspuns:

Vorbesc parintii cu diriginta /iti fac o cerere si ti le motiveaza

| david444 a răspuns:

Pai poti sa te invoiesti de 2 ori pe semestru, ii spui doamnei diriginte ca lipsesti si sa vorbeasca cu parintii tai si apoi ai scapat

| TerosistJocker a răspuns:

Da se pot motiva.si cu bilet de la parinti(cerere) pot sa satai 7 zime!

| NekoJen a răspuns:

Hei. :3. Sincer eu cred ca da. Colegul meu a avut niste concursuri cu carturi si mama lui a scris un bilet prin care motiva absenta lui de la ore [ a lipsit vreo 2 zile]. Deci cred ca se poate big grin. Iti poti intreba dirigintele.

| mSoo explică:

Nu trebuie neaparat cu bilet... poate sa vorbeasca si mama cu diriginta ( la telefon )... vreau sa stiu un raspuns clar

| mSoo explică:

Diriginta e ok... vroiam sa stiu numa daca poate face asta. daca nu exista vreo regula care interzice

| d3nys5678 a răspuns:

Salut.Pai depinde si de diriginta. mie diriginta imi motiveaza acum depinde la tine.

| Isfnasdas a răspuns:

Da, se pot motiva, nu cred ca-ti trebuie scutire doar pentru 3 zile.Iar daca nu poate mama/tatal ta/tau poate sa-ti sune dirigintele.

| Maymuthinka a răspuns:

Pentru o zi iti trebuie un bilet, dar pentru 3 scutrie.

| sthefrapid a răspuns:

Eu am dus de la parinti si mi-au fost motivate absentele.

| mishulik19919 a răspuns:

Scutire trebuie sa da-i!