| Baaamilogule a întrebat:

Dacă mă duc la liceu mate info este obligatoriu să dau bac la fizică?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da normal.

| ReddY25 a răspuns:

E opțională proba

| MeisterSchnitzel a răspuns:

"După care, în sesiunea propriu-zisă de bacalaureat, după terminarea clasei a XII-a, elevul de la mate-info are probă orală și scrisă la Limba și Literatura Română, o altă probă scrisă la Matematică și încă una la o disciplină la alegere dintre Informatică, Chimie, Fizică sau Biologie."

| LisaJulie a răspuns:

Nu! Ai de ales între fizica, informatica, chimie și biologie

| Lidia09 a răspuns:

Nu e obligator

| MihaiMB a răspuns:

Eu ştiu că este la alegere, alte opțiuni în afară de fizică mai ai chimie sau informatică.