| MaryusSK2012 a întrebat:

Daca ma mut de pe mate info pe stiintele naturii la ce trebuie sa dau diferenta? Stiam cv de chimie si biologie. Si din ce voi da diferentele, din toata materia anului? (sunt clasa a 10-a trec in a 11-a)

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca in clasa a 10-a la specializarea mate-info ai studiat cele doua discipline, nu va trebui sa sustii examene de diferenta la acestea.
Diferentele se sustin numai la disciplinele/modulele care nu au fost studiate la specializarea de la care pleci dar figureaza in planul-cadru al specializarii la care doresti sa te transferi.