| Anonim20049 a întrebat:

Daca media mea finala cu care intru la liceu este mai mica cu o sutime decat ultima medie de la profilul pe care il vreau, exista posibilitatea sa nu intru la acel profil?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata n-ai de unde sti media de admitere de anul acesta, o stii doar pe cea de anul trecut. Ai sanse destule sa intri la liceul dorit, asa ca pune-l pe primul loc la optiuni.

| Anonim20049 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc pentru răspuns. O sa iti urmez sfatul si o sa il pun pe primul loc la optiuni.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Vor scadea mediile anul asta si nu numai pentru ca s-au luat note mai mici, ci pentru ca anul asta au dat evaluarea mult mai putin elevi.

| Anonim20049 explică (pentru Bondarel99):

Mulțumesc de raspuns. Sper din toata inima sa ai dreptate.

| zuppyby a răspuns:

Da pentru ca mediile de intrare la liceu scad sau cresc in functie de notele pe care le-au luat elevii la examen...cred ca ai sanse sa intri la liceul dorit.

| Anonim20049 explică (pentru zuppyby):

Multumesc de raspuns. Si eu sper sa am șanse.

| zuppyby a răspuns:

Hei, stiu ca s-au repartizat elevii in licee, eram curioasa daca ai reusit sa intrii la liceul si la profilul dorit?

| zMrKenn a răspuns:

Media de admitere se schimba in fiecare an. Intr-un an poate sa fie 7:25 exemplu sau 6:90 exemplu. Sansa ta de a intra la liceul dorit este de 50/50%