| Scraber a întrebat:

Dacă nu am luat bacul înseamnă cu nu am terminat 12 clase?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca nu iei bacul inseamna ca esti retard. PUNCT.

| HerculePoirot a răspuns:

Din moment ce ai intrat in bac, nu e logic ca ai absolvit 12 clase? O sa iti dea doar diploma de 12 clase, nu si de bac.

| Redsunshine33 a răspuns:

Nu, o să îti dea diploma doar de 12 clase, dacă luai bac-ul aveai și diplomă de bac.Bac-ul e necesar pentru a te înscrie la o facultate.Dar dacă ai 12 clase, te poti angaja, deși îti recomand să iei și bacul între timp.Chiar dacă nu o să dai la o facultate, dar o să ai mai multe oportunități având și diploma de bac.