| InnaArkane a întrebat:

Daca nu am sustinut bilingv-ul(engleza) pot opta pentru o clasa care are intensiv engleza?

3 răspunsuri:
| Ashadow a răspuns:

Poti opta dar nu poti sa intri.
De fapt nici nu cred ca poti opta, nici nu-ti dau codul clasei fara bilingv.

Eu a trebuit sa-l dau.

| Sadop a răspuns:

Da, poţi opta pentru o clasă de intensiv engleză.
Unele licee dau un examen în septembrie pentru cei de la intensiv pentru a afla nivelul de cunoaştere a limbii, însă nu influenţează cu nimic admiterea ta la acest profil.
Baftă!

| Sophistiqué a răspuns:

Da, poti opta! happy
Examenul de engleza este necesar doar pentru clase de bilingv, nu si pentru cele de intensiv.