| AtateaConditii a întrebat:

Daca pasarile mananca insecte, sunt carnivore? Daca nu ce sunt > omnivere, erbivore? funda raspunsul corect.

Răspuns Câştigător
| Alynn98 a răspuns:

Sunt insectivore

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Insectivore.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Gastronomie"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Să-ţi răspund şi la întrebare : păsările sunt insectivore.

Toate cele bune.

| AtateaConditii explică (pentru bursuc001):

Pentru atat sa mi se suspende contul? Intrebarea e legata de aceasta categorie, si plus de asta am primit deja raspunsul.

| bursuc001 a răspuns (pentru AtateaConditii):

Bună seara!

Pentru mai multe postări la categorie GREŞITĂ ţi se poate suspenda contul ( NU contează dacă ai primit deja, sau nu, răspunsul dorit )!

Trebuia să postezi la categoria la care ţi-am mutat întrebarea ( categoria la care se află ACUM ).

Întrebarea ta NU are legătură cu "Gastronomia", acolo postezi când ai nevoie de o reţetă de mâncare/băutură, etc.

Pentru mai multe detalii, citeşte la linkurile indicate anterior.

O seară plăcută.

| AtateaConditii explică (pentru bursuc001):

Tu ai mutat-o? O șefu atunci imi cer scuze. Si cu treaba : nu conteaza daca ai primit raspunsul dorit sau nu. NOrmal ca conteaza si nu e dorit ci cel corect, cum ar fi sa intrebe cineva ceva si sa primeasca 20 de raspunsuri asemanatoare?

| Uratu140 a răspuns:

Practic carnivore dar ma inclin spre insectivorehappy

| Andreea_Draculea_1993 a răspuns:

In variantele tale, carnivore, insa raspunsul corect este insectivore.