| Dove a întrebat:

Daca pun niste lacasativ intr-un suc (farsa) si dau cuiva sa bea, lacasativul poate avea si niste efecte secundare grave in afara ca sta mult la baie? Cam cat timp are efect? Persoana care bea din acel suc o sa simta un alt gust decat cel normal adica nu vreau sa isi dea seama.big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Lasa-te de glume proaste. Urmarile pot fi imprevizibile.Cum sa-i provoci cuiva suferinta numai ca sa te distrezi?

| missbee a răspuns:

Dar ia gândeşte-te dacă ţi s-ar pune ţie laxative în suc? Nu ştiu cât de amuzant ar fi.
Anyway, nu e cea mai bună idee pentru că da, nu prea are ce să păţească în mod normal. Dar unele persoane pot fi alergice la anumite antibiotice, substanţe, şi nu poţi şti dacă laxativele îi priesc. Şi apoi, laxativele pot duce la dereglări ale metabolismului interior. Mai bine nu încerci.

| CARMENCITA a răspuns:

Eu zic sa nu-i pui ca o sa-ti para rau. Orice ti-ar fi facut persoana respectiva nu face asta. Da se poate simti gustul si se poate sa-i faca foarte rau.Renunta la astfel de ganduri.Am avut o colega care s-a gandit la asta, dar si-a dat seama ca nu este bine si ia parut rau si ca s-a gandit.Sa inteleg ca esti foarte tanar(a)daca intrebi.Nu te juca cu astfel de lucruri ca este periculos pentru persoana respectiva si pentru tine. Sper ca te-am convins.Asta nu este o farsa sa sti.Nu inteleg ce castigi sa-i faci o farsa cuiva.Sa faci rau cuiva sau sa-i pui sanatatea in pericol nu este o farsa.Pai daca pe ei nu-i duce mintea pe tine poate da.Nu te lua dupa ei.Ca ti-au turnat apa nu-ti aduce tie scuze pentru ce vrei sa faci. E simplu.Nu mai vorbi cu ei si daca zic ei ceva spune-le ca au exagerat cu gestul lor si nu s-au gandit ca esti racit sau poti raci.De ce sa fii ca ei, mai rau chiar? Lasa farsele si razbunarile si cautati alti prieteni. E pacat de tine sa faci asta.Nu se vor simti bine ca nu-i bagi in seama.

| Dove explică:

@mira De fapt in tabara baiatul ala(el a pus la cale)si cu inca 2 in timp ce dormeam au turnat o galeata plina cu apa rece fix in capul meu si atunci racisem si de asta vroiam sa stiu daca are efecte secundare grave deoarece raceala pana la urma nu e cine stie ce happy

| Dove explică:

@missbee Ok nu am s-o fac mersi mult ca meai spus nu stiam ca are asemenea efecte.

| Dove explică:

CARMENCITA nu o fac happy de asta am intrebat aici vroiam sa stiu consecintele sincer n-am stiutce efecte are si de asta am intrebat aici happy dar acum ca am vazut ce se poate intampla ma si speri ca poate odata o sa-mi faca mie cineva asta(care nu stie ce se poate intampla) cum pot preveni asta de exemplu daca imi da vreun aliment care are laxativul in el se poate detecta prin miros sau ceva de genu?
Ps:Sunt baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 2 ani am avut un coleg de clasa care a facut exact asta. A cumparat laxativ si a pus in suc...Cand vedea un coleg intrand pe poarta scolii era ciudat de generos si il intreba daca nu vrea suc de la el.
Dupa vreo 2 ore de scoala a fost nebunie prin clasa... vreo 5-6 copii la baie.