| DerpRo69 a întrebat:

Daca ultima medie la liceul la care vreau sa dau a fost 7.82 in 2016 la Stiinte Sociale daca iau si anul asta atat pot sa intru desi anii trecuti s-a intrat cu medie mai mare?

2 răspunsuri:
| Tiger7777 a răspuns:

Nu conteaza de loc mediile din anii trecuti, daca de exemplu zici ca anul trecut ultima medie a fost 7.82 anul asta ar putea fi si 6.40 si 8.60 de exemplu, dar totul tine de tine si de ceilalti, cu cat sunt mai mari notele cu atat mai greu sa intri, repet totul tine de tine, daca te-ai pregatit bine din timp vei reusi sa iei note mari si vei intra usor. Eu iti urez succes si sper sa ajungi la liceul dorit, si eu sunt tot in clasa a 8-a

| vlad1000 a răspuns:

Mediile din anii trecutii nu conteaza.happy