| anonim_4396 a întrebat:

Daca urmez un liceu cu profil "stiinte ale naturii" dupa pot urma facultatea de politie? Sau doar o anumita facultate?

Mumtumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti urma, daca ai diploma de bacalaureat, indeplinesti conditiile cerute si reusesti la admitere.

2 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

Profilul liceului nu conteaza. Cu putina pregatire te poti duce oriunde, indiferent de profil.

| CristinaCMH a răspuns:

Te poti duce la ce facultate vrei. Nu conteaza profilul liceului.
La stiinte faci putin din fiecare materie. La baza e biologie, chimie, fizica. Nu te incurca cu nimic.