| Irinairiwj a întrebat:

Dacă vreau să devin educatoare și vreau să dau la Atatürk, am înțeles de la doamna directoare că nu pot să devin educatoare pentru că am un referat.

Răspuns Câştigător
| Korkodeln a răspuns:

Daca ai minim 9 la purtare e OK, la admitere nu se uita la referate, se uita la notele finale:

"Se pot înscrie la admiterea în clasa a IX-a la seminariile/colegiile/liceele teologice ortodoxe, baptiste, romano-catolice, greco-catolice, romano-catolice de limba maghiară, reformate, unitariene, penticostale, adventiste și musulmane, absolvenți de gimnaziu având minimum media 9 la purtare pentru fiecare clasă din învățământul gimnazial."

6 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Din câte știu eu nu ai voie sa ai media la purtare sub 8! Poți sa dai fără probleme admiterea

| Irinairiwj explică (pentru LisaJulie):

Păi o am 9

| LisaJulie a răspuns (pentru Irinairiwj):

Poți sa dai fără nicio problema! Bafta!

| Irinairiwj explică (pentru LisaJulie):

Mulțumesc!????