| Anna1999 a întrebat:

Dati-mi o idee de schita la Lb Romana... un titlu si ce as putea scrie in ea... Fundita! Merci!:*

5 răspunsuri:
| CarinaD a răspuns:

Inspirate din Dl Goe de Ion Luca Caragiale... alegeti un personaj pe care sa faca tot felul de nazbatii
de exemplu poti sa iti imaginezi un copil care la scoala face totul pe dos cand i se spune sa nu citeasca o anumită lectie el tocmai p-aia o citeste, nu are niciodata cartile la el, fuge de la ore, ba sta peste program, nu este respectuos cu profesorii, dar vorbeste extrem de frumos cu toti colegii, face tot felul de farse tuturor.
Apoi spui cum toti ii spun ca trebuie sa se schimbe daca vrea sa termine scoala. Cum se aduna toti si ii spuneti asta cu ajutorul a diverse argumente.
Dupa toate sfaturile voastre, el va povesteste ca nu are niciun prieten, exceptie facand un baiat care il sfatuieste sa faca toate aceste lucruri. Astfel, copiii se decid sa se imprieteneasca cu el

| jokerul88 a răspuns:

Dl Goe de I, L caragial; e

| Anna1999 explică:

Mai clar:Care sa o compun eu!

| CrimiNNaLBoy a răspuns:

Vizita de I.L.Caragiale...