| GulDan a întrebat:

Dati-mi si mie texte in romana si traduse in engleza am inteles ca inveti bine engleza asa. FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc cel mai bine sa te uiti la filme/seriale/desene in engleza, fara subtitrare. Eu si mai toti prietenii mei din generatia mea si chiar mai mari, am invatat engleza uitandu-ne pe cartoon network cand eram mici. Atunci desenele erau numai in engleza, fara nici o traducere.

Astfel, te sfatuiesc si pe tine sa faci la fel. Fara nici o pregatire suplimentara in afara de scoala, am reusit sa iau examenul de cambridge pentru a avea atestat in limba engleza cand am terminat liceul.

Nu iti face griji daca la inceput nu intelegi ce se intampla sau ce spun. Cu timpul vei intelege din ce in ce mai multe cuvinte, pana cand le vei invata pe mai toate big grin

Sper ca te-am putut ajuta!

| GulDan explică (pentru anonim_4396):

Ms big grin si ai idee la ce sa ma uit big grin? da-mi si mie ceva un serial ceva in engleza.Mersi!

6 răspunsuri:
| Anon03 a răspuns:

Nu asa inveti bine. dar ma rog uite aici:
-hi Jake!
-hi Alex!
Can you give me your homework today?
-yes sure
-In English we 3, 4, 5, 6 exercises on page 35 math test 1 and test 2, on page 19, 7, 8, 10 geography exercises on page 12 of the 4, 2, 7 history page 12 and do a paper computer peripheral input devices.
- thank
-Bye Jake!
-Bye Alex

| GulDan explică (pentru Anon03):

And what? what you want with this? dar cum invat atunci?

| kossmin16 a răspuns:

Sail, salt, language, dead, shadowgun,

| GulDan explică (pentru kossmin16):

Ce vrei sa zici?laughing

| kossmin16 a răspuns:

Zic sa gasesti un mod amuzant in care sa inveti bine!