| Vernusio a întrebat:

Dati-mi si mie un exemplu de orar sau de program la o facultate de frecventa redusa.
Funda.

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Frecventa redusa, da? Ai sambata si duminica tutorat la toate materiile. Tutoratul asta nu trebuie sa il confunzi cu curs si seminar, de astea ai considerat ca nu ai nevoie, pur si simplu sunt indrumari foarte generale, se da bibliografia, se comunica cerintele, si se dau si niste lucrari de facut, ca sa intri in examen. Iar sesiunea de examene e ca si la zi, adica profesorul stabileste cum se da examenul, scris, oral sau colocviu.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru Vernusio):

Pai daca ai avea cursuri si seminarii, cum ai vrea sa se reduca frecventa? Ai bibliografie, ca si cei de la zi. Adica ai o lista de carti pe care trebuie sa le citesti.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru Vernusio):

Da, ti se da suport de curs la toate cursurile.