| Arsene_Arsene_1996 a întrebat:

DAU FUNDA!
Care este diferenta dintre o substanta care este anhidra si una care nu este? Modifica vreo proprietate chimica a substantei chestia asta? De exemplu la pastile, am vazut ca erau substante care erau anhidre si care nu erau.

3 răspunsuri:
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Substanta anhidra contine apa, iar cealalta, nu contine apa!

| Arsene_Arsene_1996 explică (pentru EmanuelEmy7):

Am mai intrebat ceva. Se modifica in vreun fel proprietatile chimice ale substentei? Stiam si eu ce inseamna anhidru stai calm, dar ma gandeam poate imi da cineva o explicatie stiintifica, nu una literara happy

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru Arsene_Arsene_1996):

Da, o poti intreba pe profa de chimie!