| gigika a întrebat:

Dau fundita pe ce se bazeaza profilul economic?

Răspuns Câştigător
| byoana a răspuns:

Buna, la un profil de economic.contabilitate---------> conta, contracte economice, management, marketing, instrumente de plata si igiena muncii (la practica astea 2), de pe cls a 11-a, oraganizarea resurselor umane, planificare operationala, astea sunt materiile de specialitate, iar pe a 12-a. nu stiu inca, ca acum trec, mate se fac 2 sau 3 ore. In general contabilitate.
te-am pupat
contabilitate.Bafta.

4 răspunsuri:
| aLaLa a răspuns:

Profilul economic se bazeaza pe economie, educatie antreprenoriala, contabilitate, informatica, marketing, managiment.

| Marcia a răspuns:

Pai se bazeaza pe economie, daca e sa o luam asa, dupa nume. Specializarea e tehnician in activitati economice. Deci ai sa faci contabilitate, economie, studiul calitatii produselor si serviciilor, management, educatie antreprenoriala, in general ce tine de intreprindere, intreprinzator, cum sa intemeiezi o firma, cum sa o conduci, cum sa administrezi procesul de productie, produsele finite, serviciile, lucrarile, cum sa gestionezi activitatea incat sa fie rentabila, sa stii sa tii evidenta acestor operatiuni economico - financiare. Sunt multe de spus. Si acum depinde si de liceul in care vei invata. Dar mai mult ca sigur ai sa faci tot cam asa.happyCam de astia ne trebuie noua acum, economisti buni, la criza care este. Ne trebuie solutii noi si care sa dea roade.
P. S. : Este un profil foarte ok, o sa-ti placa.happy

| A_7153 a răspuns:

Pe economie
da depinde si de profilwinking

| gigika explică:

Ce meserie poti urma dupa?