| IustinaSiAtat a întrebat:

De ce credeti ca este importanta lectura?

Fundita:*

9 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Pentru a-ti cizela limbajul.

| NoNameJunior a răspuns:

Pentru ca iti imbogateste vocabularul si citesti din ce in ce mai cursiv.

| florin08 a răspuns:

Pai iti imbogateste vocabularul si te invata cum sa te exprimi ceea ce noi avem mare nevoie.

| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Pentru dezvoltarea vocabularului si cel mai important pentru dezvoltarea imaginatiei deoarece prin lectura iti zboara gandul de la problemele realitatii si intri in alta lume (cea a fictiuni) si simti ca faci parte in totalitate din ea
pe mine ma fascineaza asa mult unele carti ca ma gandesc non stop la ele big grin

| DenisejUSTmE a răspuns:

Pentru ca in felul asta iti dezvolti vocabularul si ai si cultura generala si o sa citesti mult mai repede si o sa stii mult mai multe lucruri care o sa te ajute in viata si pentru dezvoltarea imaginatiei si mintii. Sper sa ajute! Funda?big grin

| Christina a răspuns:

Pentru ca in felul asta iti dezvolti vocabularul si ai si cultura generala big grin

| мιcυтѕαααα a răspuns:

Pentru ca iti imbunatatseste vocabularul.

| Lecabel a răspuns:

Daca citesti numai ca sa-ti imbogatesti vocabularul, mai bine o lasi balta

| anaN a răspuns:

Lectura este importanta deoarece nu exista alt mod prin care poti evada, poti cunoaste alte tipuri de carcter, poti sa vezi cum reactioneza alti oameni in situatii limita.Iti imbogatesti astfel vocabularul, dar si capeti noi perspective! Sper ca ti-am fost de ajutor!