| micky a întrebat:

De ce la sfarsitul capitolului din vol 1 la medeleni familia deleanu pleaca cu trenul?

17 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si, cam cu ce ai fi vrut sa plece? Ei nu aveau masina. Doar Herr Direktor avea...iti amintesti?
Oops! Am uitat! Probabil n-ai citit decat primele 5 si ultimele 5 pagini din carte.

| BUBULINA a răspuns:

De ce?
nu stiu ca nu am fost acolo
stai un pic
ma duc sa-i intreb...revin

| midnight a răspuns:

Da au plecat cu trenu. nu se stie unde. eu una banuiesc ca la Bucuresti. daca ai un rezumat de facut nu mai preciza si chestia asta. incheie cu Olguta care "probase in secret rochia Monicai"

| shishilik a răspuns:

Sa nu plece pe jos?

| Casiana a răspuns:

Au vrut sa sune la firma de taxyuri dar nu aveau semnal la Cosmote, in zona lor, dupa aceea, au vrut sa plece cu avionul, dar erau plictisiti de a trai intre nori...laughing

Acum pe bune, de unde Dumnezeu sa stim, la ce capitol, sau in ce context este integrat ce zici tu?

pa, pa!

| Pho3nix a răspuns:

E prea lung drumul pe jos si a hotarat sa ia trenul.

| VladRO a răspuns:

De capu meu ce intrebare laughing Pai poate ca nu aveau bani de Taxi sau poate nu aveau masina personala, ce puii mei, nu toti sunt in bani happy

| viki a răspuns:

Mai citeste o data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le-a functionat netul si n-au putut sa faca rost in timp util de bilete de avion...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca se grabea sa prinda volumul 2. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca era mai ieftin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru. ca nu aveau masina...si daca mergeau pe jos ii dureau picioarele.big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pleaca.acum am terminat de citit.doar vin Olguta si tatal lui Danut cu trenul.:* Danutz si Doamna Deleanul pleaca cu trasura pana acolo:*. Te pup, iubita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ma intrebi pe mine fata vrei sa stii citesteti o carte nu te baza numai pe internet destapto

| Criss999 a răspuns:

Nu pleaca cu trenul pentru ca m-am interesat

| walmar a răspuns:

De tot