| calubalan a întrebat:

De ce reacționăm doar atunci când ne sunt afectate doar propriile interese? De ce luăm atitudine doar în condițiile în care ne este lovită propria persoană? De ce nu suntem interesați de binele comun sau de durerea altuia? http://ow.ly/2WmAP

5 răspunsuri:
| magicianul19 a răspuns:

Pentru ca nu avem ochi si pentru alti. suntem din ce in ce mai hapsani. numai noi si iar noi. nu vedem in aproapele decat grejeala.ne aparam teritoriul il marcam si nu lasam ca acest teritoriu al nostru sa fie invadat atunci cand cineva ne invadeaza teritorul ne comportam urat si atragem ura.deorece ura atrage ura. si binele atrage bine sa incercam sa ne facem datoria in mod liber si corect acolo unde ne aflam caci numai asa putem face ceva bun si pentru noi si pentru cei din jur putem fi exemple. o zi minunata

| Poinsettia a răspuns:

Pentru ca suntem niste egoisti. D-aia.

| weeds a răspuns:

Atata putem, nevoile noastre primeaza. Poate daca am fi extrem de satisfacuti, am avea aplecare si spre durerile celorlalti.

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Pentru că suntem oameni.

Răspuns utilizator avertizat