| anonim_4396 a întrebat:

De ce rectorii unor universitati au salarii asa de mari, adica chiar peste 15.000 lei lunar?
De exemplu rectorul Universitatii de Vest Timisoara are 24.000 lei lunar.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca asta e grila de salarizare in invatamantul superior de ce spanac mai pui intrebari din astea? rectoratul unei universitati este o pozitie extrem de importanta in societate si cu multe implicatii in ce inseamna sistemul de educatie. mi se pare noramal sa fie un salariu decent

| minrest a răspuns:

Nu stiu daca tu stii cu ce se ocupa un profesor universitar. Personal, mi se pare ca ia putin. Salut.