| anonim_4396 a întrebat:

De ce s-a facut greva luni?straight face de ce nu ne ducem la scoala?

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru ca salariile profesorilor sun nemaipomenit de mari, guvernul a dorit sa le majoreze cu 50% si ei uite s-au suparat si au de gand luni sa iasa in strada, mai chiulesc si ei, care-i problema?

| costyn162 a răspuns:

Profesorii au primit salariile si nu le convine suma.Stai linistita se va mai repeta asta. Pentru ca niciodats nu se va ajunge la un acord si in toate conflictele astea cel mai mult au de suferit elevii...

| sy46 a răspuns:

Multa prostie e in romania si va fi si mai multa. nu ti-e bine ca stai acasa?laughing pentru ca profesorii tot ei sunt aia nemultumitii. sa se mai intereseze si aia din guvern cum se 'invata' in scolile din romania. ca vin profesorii la ore si stau si isi fac unghiile, parul, etc. si tot ei vor salarii mai mari, pe langa ca dau medidatii de pe care castiga in jur de 60 de milioane(!) ca dau medidatii, pentru ca la ore nu se face nimic, numai sa mergi la ei acasa sa le dai bani sa te invete ceva. cine a spus ca sa inveti e gratis inseamna ca n-a vazut romania!

| pypa007 a răspuns:

Pentru profesori vor salarii mai mari ca in fie care an se intampla asa

| Betty18 a răspuns:

Fratilor mie mi s-a zis astazi de catre profesori ca luni nu ne ducem la scoala pentru ca este ziua profesorului tonguenu este greva...:pe

succes

| lola a răspuns:

Ca n-au profesorii banibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are cum sa se faca greva intr-o zi ce e declarata international libera. 5octombrie e declarata ziua profesorului, greva s-a suspendat pentru luna noiembrie.hee hee

| b3bita a răspuns:

Ce conteza atata timp cat stam acasa?laughing glumesc... profesorii au probleme in legatura cu salarile (cred )