| Loome a întrebat:

De ce s-a modificat imnul României în 1977, făcându-l mai lung? (ăla cu „Trei culori cunosc pe lume...")

4 răspunsuri:
| YangMin a răspuns:

Ca sa avem noi de invatat mai multlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-o fi plictisit lumea de el...

| KnowEverything a răspuns:

Tovharhasul (asa e el mai rharhait laughing ) Nicolae Ceausescu l-a schimbatwinking (stii tu, comunism bla bla bla )

| baifrate a răspuns:

Trei culori cunosc pe lume a fost imnul Romaniei in perioada comunista, urmand ca in anul 1990 sa se adopte un nou imn (cel din prezent) ce semnifica probabil iesirea Romaniei din era comunista si inceperea unei noi perioade pentru tara noasta si anume democratia( o necunoscuta si astazi laughing glumesc )