| Andreea1944 a întrebat:

De exemplu la mate sunt niste formule si dupa niste exerciții din ce in ce mai grele, daca sunt la aceeasi lectie de ce sunt mai grele? Adica nu se aplica formulele lecției?

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Orice exercitiu trebuie sa respecte formula data, dar complexitatea acelui excertitiu poate diferi dar trebuie sa respecte acea formula, de exemplu gandeste-te la tabla inmultiri 5 ori 5 respecta tot acelasi formula ca 3232 ori 22 dar difera complexitatea
bine la scoala trebuie sa fie se explice rational dar la noi e toceala ce sa intelegi cand la bac 90% din liceu nu stie tabla inmultiri, invata si tu cat de cat si asa nu o sa te folosesti vreodata de alea =timp pierdut