| AvalohAlyn a întrebat:

De unde sa iau un manual sau o carte de invatat limba latina? Sa-l imprumut mai ales. Oare la biblioteca judeteana din oras gasesc vreun manual de latina? Exista vreo carte cu care sa inveti mai usor toata limba latina?

Răspuns Câştigător
| Muhamed783 a răspuns:

Salut! Te poti duce la o scoala din apropiere si poti cere un manual de limba latina, daca nu, poti cumpara unul sau poti urmari cursuri pe youtube sau internet.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-l imprumuti de la biblioteca liceului unde dai diferenta.

| corolav a răspuns:

Nu există nicio carte după care se poate „învăța ușor toată limba latină".
Pentru a învăța „toată limba latină" ai nevoie de cel puțin 4 - 5 ani. Poate chiar și mai mult.
Te duci și cumperi un manual de anul I de studiu al limbii latine și te apuci de învățat.
Altă soluție nu ai.
Sănătate!

| T0T a răspuns:

La ce ti-ar trebui toata limba latină? laughing Trebuie sa stii acolo niste chichite. Profesorul tau ar trebui sa fie nebun sa pună prea mult accent pe o limba moarta.

| YesorNo a răspuns:

Poti cere un manual, de la un coleg din alta clasa mai mare.