| Decebalul a întrebat:

Deci am terminat clasa a 9-a la stiinte ale naturii si nu prea mi-a placut din 2 motive : 1 pentru ca fac si multa matematica si eu o urasc si 2 ca trebuie sa stau sa invat si ii greu, adica eu nu sunt genul asta sa stau sa tocesc acasa... si as cam vrea sa ma transfer la stiinte sociale caci acolo pare mai usor si mai bine pentru ca scap de matematica din a 11-a si dau si teza la engleza si fac cu ocazia asta si mai multa engleza, ceea ce e bine ca eu oricum ma mut in Anglia cat de curand pot. Deci puteti sa imi spuneti ce ar trebui sa fac? Sa raman la stiinte ale naturii sau sa ma transfer la stiinte sociale? Unde e mai bine? Ce ii aiurea la profiul stiinte sociale? Multumesc pentru intelegere happy

3 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

La stiinte sociale nu scapi de matematica, se face pana in a12a. Cat despre engleza se face la fel ca si la stiinte ale naturii sau mate-info, vreo 2, maxim 3 ore pe saptamana. La filologie nu se mai face matematica din a 11-a.

| Mădă_Mădălina_1998_R8rQ a răspuns:

Eu sunt la stiinte ale naturii si incep clasa 11 la acel profil, sincer regret ca nu am mers la filo deci daca stii ca nu "te intelegi" cu matematica, plus ca si fizica devine mai grea... poti incerca sa te transferi cat mai poti laughing

| C4T4L1NU5 a răspuns:

Ca te duci acolo si in speranta ca scapi de ceva nu e bine sa gandesti asa. Asta e mai multa matematica nu strica, parerea mea acum faci ce vrei tu cum alegi