| Sakura1218 a întrebat:

Deci cine imi da cele mai multe informatii despre profilul mate-info intensiv engleza primeste o funda. Ma refer la orar, la ce voi da teze si bacul.

5 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Teze vei da la matematica, romana, informatica, biologie/chimie/fizica la alegere si engleza.
La bac nu stiu ce vei da, dar am prieteni la mate-info intensiv engleza si fac 3 ore de engleza pe saptamana, una de informatica, 4-5 de matematica, 4 de romana, 2 de chimie, 2 de biologie, 1-2 de franceza/germana, 2-3 de fizica, 2 de t.i.c.
Ti-am zis doar orele mai importante, in rest la celelalte vei avea 1 ora pe saptamana (educatie fizica, educatie plastica, educatie muzicala, logica etc.)

Răspuns utilizator avertizat
| BlackD a răspuns:

Eu sunt pe mate info simplu. Eu am dat teza la romana, matematica, informatica si la alegere una dintre chimie, fizica si biologie. O sa ai 5 ore de matematica, 1 ora de informatica si 2 de TIC [ Tehnologia Informaticii si a Comunicatiilor sper ca nu am uitat], 4 ore de romana. NU faci latina. Desen si muzica 1 data la 2 saptamani. 1 ora de istorie, geografie, sport. 3 ore de fizica. 2 ore de franceza, chimie, biologie. Cam atat imi aduc aminte din orar. Bacul stiu ca se da la matematica, romana, o limba straina si la alegere info/chimie/bio/fizica happy
Sper sa iti fie de folos :d

| elenush17 a răspuns:

Pana vei da tu bac-ul, ce stii ce va fi pana atunci, nu vezi ca se schimba cate ceva in fiecare an. O sa ai multe ore de mate si info, cam cate 4-5 de fiecare pe saptamana

| w1ekk a răspuns:

Pai engleza este baza literatura, istoria, geografia Angliei, matematica la greu sad o sa ai 6 ore de engleza pe saptamana, fizica, informatica, chimie si bineinteles romana : LA ACESTEA VEI DA BACUL CARE ESTE LA ALEGERE! Romana-Mate obligatoriu si la alegere intre fizica si onformatica P.S: Te pup si multa bafta ai de invatat :*