| albastrel a întrebat:

Deci intrebarea mea este : ce inseamna "seminar" in cadrul unei facultatii? adica care este diferenta intre "Drept administrativ - curs" si "Drept administrativ - seminar"?

Răspuns Câştigător
kratos
| kratos a răspuns:

Curs=teorie seminar=practica, exercitii.

8 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Chiar nu are rost sa te agiti inainte de primul seminar. Vei vedea ca dupa ce vei participa la cursuri, dezbaterile din seminarii nu vor face decat sa-ti lamureasca problemele. O sa dezbateti diferite spete, tocmai pentru a intelege si aprofunda disciplina. Totul e spre binele studentului. Cele mai frumoase sunt seminariile de la penal si civil. O sa vezi!

| thehope a răspuns:

Asa cum ti-a spus si Kratos...in cadrul unui curs se preda despre dreptul administrativ, pe cand la seminar discutati despre acelasi subiect si dezbateti diferite teme, faceti referate...etc...teorie,respectiv aplicatii happy

| albastrel explică:

Am inteles... vai de. capul meu ce greu va fi crying.

va multumesc pentru raspunsuri :*

| albastrel explică:

BRO helpppp... nu stiu pe ce usa sa fug! e greu frate .lasa ca stiu eu crying

| Ruxy a răspuns:

Si mai e o diferenta big grin la curs nu se face prezenta, in schimb la seminar e obligatorie. Depinde si de profesor, pentru ca sunt unii care la a treia absenta nu iti mai dau voie sa intri in examen. Deci, mare grija cu prezenta, la partea practica, in special. Nu strica insa daca stai acolo in banca si asculti si cursul... o sa iti prinda binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastrel-alinus.h, greu la prima vedere, nu lua asa in tragic tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai Alinus.h, chiar asa, sa dai bir cu fugitii de la-nceput? Nu-i asa de rau, stai sa te obisnuiesti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa dau la faculatea de Drept, si tot asa nu stiam ce inseamna seminarul big grin dar acum am aflat.Sincer sa fiu mi se pare chiar foarte frumos acest seminar.