| Vernusio a întrebat:

Deci la ce postliceale poti intra si absolvi si fara bacalaureat sau la toate iti cere bacalaureatul pe parcurs? Am auzit ca ti-l cere la sanitare dar la celelalte profile ca sa absolvi tot iti trebuie bacalaureat, de exemplu la turism, la contabilitate sau la secretariat sau la radiologie sau la asistent balneofiziokinetoterapeut? La aceste specializari iti trebuie bacalaureatul luat pe parcurs sau merge si fara? Ce spune legea despre asta? Ce stiti voi?

1 răspuns:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Am observat ca insisti cu astfel de intrebari ce au legatura intre ele.Indiferent de postiliceala, se gasesc toate sa pregătească elevii pentru promovarea bacului in timp ce se învătati la astfel de studii.Cel mai bine ai promova bacalaureatul daca nu ai facut asta pana acum si te-ai duce la o facultate ce iti poate oferi un salariu si un loc de munca mai bun decat o postliceala ce o poate face toata lumea, chiar daca are bacul sau nu la inceput! Daca nu iti place nicio facultate, du-te la o postliceala si cere toate raspunsurile la intrebarile puse de tine si dupa aceea vei vedea cum sta treaba.Nu am spus asta cu răutate, caci vreau sa iti rezolvi toate treburile legate de acest subiect.