| Vernusio a întrebat:

La postliceale poti intra si absolvi si fara bacalaureat sau la toate iti cere bacalaureatul pe parcurs? Am auzit ca ti-l cere la sanitare dar la celelalte profile ca sa absolvi tot iti trebuie bacalaureat,de exemplu la turism, la contabilitate sau la secretariat sau la radiologie sau la asistent balneofiziokinetoterapeut? La aceste specializari iti trebuie bacalaureatul luat pe parcurs sau merge si fara? Ce spune legea? Ce stiti voi?

1 răspuns:
| OctoberChangedMyLife a răspuns:

Buna. Din cate stiu doar la postlicealele de tip sanitar se accepta fara bac. Insa, pana la terminarea studiilor trebuie sa ai bacul luat.