| mrrRobert a întrebat:

Deci nu prea le am și aș vrea să știu dacă liceele care nu sunt specializate în sport au materia educație fizică și sport, în special liceul pedagogic Vasile Lupu din Iași.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Toate liceele au ore de sport incluse in program, asa este fara dubiu, indiferent ca-i profil de filologie, mate-info sau economic.
Liceele sportive si cel pedagogic au chiar mai multe ore de sport.
Dezvoltarea fizica este ceruta si impusa de ministerul sanatatii pentru toti copii din scoli si licee!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, fiecare liceu are ore de sport, la care se dau si note si se incheie media.

| Catrice a răspuns:

Faci sport la orice liceu.