| NBDX a întrebat:

Deci vreau sa dau la liceu pe profilul stiinte sociale (engleza/franceza ...romana ..isotrie/geografie). Ce pot ajunge dupa absolvirea liceului?

Răspuns Câştigător
| Cat a răspuns:

Dupa terminarea liceului la profilul stiinte sociale te poti indrepta spre o paleta larga de facultati, in functie de abilitatile si dorintele tale.
Ca sa iti dau doar cateva exemple, ai putea opta pentru orice de la psihologie, la stiinte politice, comunicare si relatii publice, litere, limbi straine (mai ales daca ai facut parte dintr-o clasa de bilingv), relatii internationale sau drept.
La urma urmei, totul depinde doar de tine si ce-ti doresti sa ajungi.