| AndreeaShrott a întrebat:

Despre ce intamplare reala sau fictiva petrecuta in timpul vizitarii unei gradini botanice, unui obiectiv istoric as putea scrie intr-o compunere? Ceva exemple de intamplari "GENERALE" s-ar potrivi la toate cele mentionate mai sus?

1 răspuns:
| sanda45 a răspuns:

Un obiectiv istoric este "Poarta Sarutului" de la Targu-Jiu, si poti spune ca doi tineri si-au unit destinele prin Sfanta Taina a Cununiei, sau Castelul Bran, avand in vedere faptul ca poate fi o compunere fictiva poti spune ca in timpul turului facut de ghid se auzeau tipetele de durere ale condamnatilor la teapa lui Vlad Tepes..si de aici poti continua ca era ingrozitor si s-a creat o atmosfera teribila si etc.
Sper ca te-am ajutat... FUNDA?