| Elizu a întrebat:

Din ce se da bacul la profilul STIINTE ALE NATURII? Vreau sa-mi specificati care sunt problele orale/scrise, care sunt obligatorii si care sunt la alegere. Vreau raspunsuri formulate clar.

2 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Proba scrisa : Romana, Matematica ( M2 ) si la alegere dintre fizica/chimie/biologie.
Proba orala : Romana, Engleza si T.I.C.
S-ar putea sa dai Bac si la engleza ( scris ), dar asta doar daca esti la intensiv sau bilingv engleza.

| MariaVoicu a răspuns (pentru Sadop):

Porba orala la engleza are si o componenta scrisa, pentru ca e writing, speeaking, listening si speaking