| THeodg a întrebat:

Doresc și eu să știu dacă pot să intru la o facultate de limbi străine dacă am media de 6.51 la bacalaureat. Vreau să învăț Japoneză și Engleză sau Chineză și dacă am văzut bine se dă un examen la limba respectivă, eu nu știu așa de bine limbile pe care doresc să le învăț. Ce să fac?

6 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Japoneza sau chineza nu se învață în 3 ani, cunosc persoane care după ce au făcut facultatea de engleza-japoneza abia știu 3 vorbe în jp

| Catrice a răspuns:

Nu se mai da anul asta.

| THeodg explică (pentru Catrice):

Și ce am nevoie pentru a intra?

| Catrice a răspuns (pentru THeodg):

Găsești pe site-ul facultății tot ce trebuie.

| Iote a răspuns:

Nu ai ce face decat sa incerci. La noroc.

| boris6754 a răspuns:

Nu se da examen anul acesta. intri o limba A si una B.
japo si chineza sunt aman2 limbi A, nu poti invata decat una din ele. daca vrei o limba asiatica si la B, ai coreeana. 50% conteaza nota in bac ro si 50% media din anii de liceu la prima limba straina pe foaia ta matricola.
anul trecut a fost aceeasi modalitate de admitere. japo: 9, 64 ultima medie. chineza: 8, 98. coreeana: 9, 50.
succes!