| Goete a întrebat:

DRAGA TPU.
De ce e TPU atat de destept ca imi corecteaza m A scris impreuna in ma?
Sau ati inventat o noua forma de a scrie mili Amperi?
Mili(metru, Amper, grad etc) se prescurteaza cu litera mica m si Amper se prescurteaza cu litera Mare A.
Asta daca stiti putina fizica.

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Roboțelu' TâmPitU atât poate...

| Goete explică (pentru mihai69):

Nu el, saracul, ci cei care l-au programat

| mihai69 a răspuns (pentru Goete):

"6 Mai 2022
15:59 Răspunsul tău Despre ăla era și răspunsul... pentru întrebarea DRAGA TPU. De ce e TPU... a fost şters de un editor."
===
Asta, în loc să ia măsuri pentru remedierea problemei semnalate.
Bravo, T(.)P(.)U!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh ce vrei si tu. E un simplu program care recunoaste anumite greseli.

Statistic programul a concluzionat caai frecvent lumea scrie eronat "ma" atunci cand ar dori sa scrie "ma" decat atunci cand chiar vor sa scrie ma

de aici dorinta programului de a inlocui

| Goete explică (pentru anonim_4396):

In spatele programului este un programador destept, cu care vorbesc

| troleibuz a răspuns:

Te certi cu un robot pus sa corecteze intrebari despre marimea penisului.

| Goete explică (pentru troleibuz):

Eu nu cu el, ci cu cel care l-a programat