| littlegirl07 a întrebat:

Dunarea trece si prin Muntenegru?

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Dunărea nu prece prin Munte Negru. Munte Negru e la sud de Serbia, nu are nici o legătură.
Dunărea străbate 10 țări:
(Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croația, Serbia, România, Bulgaria, Republica Moldova, Ucraina)și mai trece prin patru capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta și Belgrad.
Dunărea izvorăște din munții Pădurea Neagră care se află în Germania. Fluviul Dunărea este al doilea fluviu ca lungime, având 2860 kilometri lungime.

Numai bine!

7 răspunsuri:
| Gheorge1833424 a răspuns:

Nu
muntenegru e la sud de serbia

| SweetLolipop a răspuns:

Dunarea strbate niste capitale:Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad.Nu trece prin muntenegru

| ahilles a răspuns:

Da

| Adrian_Ionescu_1992 a răspuns:

Nu! Trece prin Africa de Est

| Adrian_Ionescu_1992 a răspuns:

Nu! Trece prin Africa de Estwinking