| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce manuale se invata la universitatea Bucuresti?

Facultatea de matematica si informatica domeniul Informatica si Calculatoare si tehnologia informatiei ma intereseaza.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Intrebarea ta m-a lasat fara cuvinte!
Deci, fa-ma sa pricep: vrei sa faci studii superioare in domeniul informaticii. Se presupune ca, daca vrei asta, ai macar cea mai vaga idee despre cum se face o cautare SIMPLA, pe Google sau ce alt motor de cautare oi fi avand tu. Si se mai presupune ca, facand acea cautare SIMPLA, ar fi trebuit sa afli pana acum ca facultatea nu-i liceu sau scoala primara ca sa inveti dupa manuale.
La facultate se numesc "cursuri" si "biblioteca".
Adica mergi la cursuri, iei notite, dupa care mergi la biblioteca si citesti cateva sute de carti pentru a completa informatiile de la cursuri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La facultate nu exista manuale ci cursuri care sunt facute dupa o anume bibliografie