| andrei125 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti precis ce joburi am daca termin facultatea de matematica-informatica din cadrul Universitatii din Bucuresti:
1.Domeniul Informatica
2.Domeniul Calculatoare si Tehnologia Informatiei.

3 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Poti lucra in ambele domenii, acum depinde si de ce iti doresti tu sa faci. Cred ca poti fi prof de mate, de informatica, si chiar daca nu vei fi prof, atunci tot iti vei gasi de lucru ca informatician, operator IT, etc, pentru ca sunt foarte cautate.

| andrei125 explică (pentru GabrielStn):

Eu tocmai asta nu vreau sa fiu, profesor laughing, vreau in domeniul IT-ului

| GabrielStn a răspuns (pentru andrei125):

Atunci mergi la automatica si calculatoare.