| Dragosgan a întrebat:

Dupa cum stiti, luni e prima proba pentru Evaluarea Nationala din acest an.Prima proba e la limba romana, unde ma mai descurc si ar putea sa imi creasca media din generala.Am auzit ca anul asta se va da mai usor pentru ca se pun camere.
Vreau doar parerea celor care stiu se va da mai usor, ce stiti din ce s-ar da?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce s-ar da un subiect mai usor daca sunt montate camere? Nu ai logica. Subiectul se trage la sorti si cuprinde si itemi mai simpli, si itemi mai dificili. Daca ai invatat si daca reusesti cat de cat sa te exprimi logic si corect, nu e cazul sa-ti faci griji.
Iar cat despre media din "generala", aia n -are cum sa-ti creasca. Poate sa-ti creasca media de admitere doar.

| unknownn a răspuns:

Cum adica sa se dea mai usor? Cel de anul trecut ti s-a parut greu? Cel de anul trecut a fost cel mai usor posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Pentru cine a învățat, e ușor.
Uite un mic ajutor http://lecturirecenzate.ro/ Succes!

| crinaa3 a răspuns:

Eu stiu de la vara mea ca nu va fi usor chiar daca pun camere. va fi la fel sau chiar mai greu nu trebuie sa te lasi in baza ca va fi mai usor, sper ca te-am ajutat

| larisaarad a răspuns:

Asa am auzit si eu sincer si eu acum termin liceul. am auzit ca va fi mai usor sa speram ca asa va fi funda