| victorasM a întrebat:

E adevarat ca la Evaluarea Nationala se puncteaza si Subiectiva si Predicativa? Funda si vot tuturor.

Răspuns Câştigător
| DevilBot07 a răspuns:

Buna!
Da, asa este.s-a hotarat ca sa se puncteze ambele solutii. Deci esti norocos/oasa, indiferent de ce raspuns ai pus.
Sper ca te-am ajutat!

15 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Da,asa este, se puncteaza ambele.happy

| maite13 a răspuns:

DA,este adevarat, se puncteaza ambele variante.

| missmine a răspuns:

Da! este adevarat. Asa a declarat ministrul ieri. Uite si aici : http://www.dcnews.ro/......dicativa/. Funda, te rog?

| Reek54 a răspuns:

Unii spun ca da. unii ca nu, acum. cum este?, ar fi bine sa se puncteze amandoua.

| teodorika24 a răspuns:

Da! Si profesorii au fost de acord ca acest subiect are 2 variante de raspuns.

| lorycool a răspuns:

Nu este adevarat.Se puncteaza doar subiectiva deoarece nu vor sa mai revizuiasca din nou baremul, prin urmare ramane asa.http://www.realitatea.net/......56463.html

| victorasM explică (pentru lorycool):

A declarat ieri seara ca se vor puncta ambele, articolul tAu e de marti. Multumesc oricum

| missmine a răspuns (pentru lorycool):

Aceastastire este de marti dar daca te uitati ieri ministrul a anuntat ca se vor puncta! :P :P :D http://www.dcnews.ro/......edicativa/ :P

| lorycool a răspuns:

Da,asa-i. happy

| Lightning1997 a răspuns:

Da,potrivit Ministrului Educatiei, se vor puncta ambele variante de raspuns.

| DannyNick a răspuns:

Da.

| Jenniffer a răspuns:

Da

| mara67 a răspuns:

Asa este..ieri s-a dat un ordin care spune ca ambele variante sunt considerate corecte si ca se cere revizuirea baremului asa ca ne putem calma indiferent de ce am pus

| thelittleme a răspuns:

Pai au decis ca nu, va ramane doar subiectiva pentru ca cel care a facut subiectele a spus ca nu isi poate bate joc de munca unor oameni.

| Uraniu a răspuns (pentru thelittleme):

De fapt se puncteaza amandoua.

Întrebări recente