| qieiqpalz a întrebat:

E ilegal sa mergi in cladiri abandonate?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O clădire abandonată continuă să fie propietate a cuiva. Abandonul nu înseamnă renunțarea la propietate. Astfel, este ilegal.

| JicaContra a răspuns:

In special "cladiri abandonate", nu
dar e ilegal sa intrii pe o proprietate, orice proprietate care nu iti apartine si in care nu esti invitat, se numeste "incalcarea proprietatii", evident ca, daca cladirea e abandonata nu are cine sa te impiedice, dar dpdv legal, cam asta e chestia

| Sonia822 a răspuns:

La noi cladirile abandonate nu exista, nu abandoneaza nimeni asa aiurea o cladire. De obicei le abandoneaza dintr-o anumita cauza. Nu au consolidat cladirea si e in stare avansata de degradare. Poate cadea toata la un cutremur, sau la o lovitura mai puternica in zid, sau pur si simplu. Adica te expui unui pericol. Plus ca acolo se mai aduna d-aia cu seringi, oameni ai strazii, sunt multi microbi, te poate prinde de picior un pedofil, lol. Sa nu o patesti. Daca mergeti mai multi odata, riscurile se anuleaza, dar nu si pericolul de prabusirewinking

| Sonia822 a răspuns:

Prabusire si electrocutare, am uitat de electrocutare, nu stii ce-i pe acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu e vreo restricţie care să nu-ţi dea voie să intri sau nu e proprietate privată, atunci nu este ilegal.

| AndreeaVoicu a răspuns:

Eu am intrat intr-un spital abandonat. Mai exact, in partea abandonata a spitalului Filantropia din Bucuresti. Paznicul ne-a vazut cand am intrat, doar ca dupa o ora a venit politia. Nu am primit amenda, doar avertisment.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AndreeaVoicu):

Acea parte din cladire, daca mai avea si paznic, nu era abandonata, ci nu era foosita. Tu nu intelegi termenul de abandon.