| Alin0020 a întrebat:

E posibil sa fac un an o facultate la frecventa si din anul 2 sa trec la fara frecventa?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Da este posibil, poţi face asta dacă are şi formă fără frecvenţă facultatea, dar dacă te muţi de la o universitate la alta cu acelaşi profil trebuie să te asiguri că are Fără Frecvenţă şi vei învăţa doar în wekend 8 ore. Cred că te-am concluzionat destul de bine. Funda?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta ) - evident, în anumite CONDIŢII!

Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!

| neutrino a răspuns:

Este posibil numai daca facultatea are si aceasta varianta.

| Eastwood a răspuns:

Cred ca este posibil, numai sa-ti dea transferul!