Întrebare recomandată | Corinaplosnita a întrebat:

Sunt basarabeanca si imi fac studiile intr-o universitatate din Iasi, anul 1. Vreau sa trec in anul 2 la studii fara frecventa. E posibil? (Dar daca voi avea restante?)

Răspuns Câştigător
| danaieladaniela a răspuns:

Daca vei face restante sigur se poate o colega de a mea Ucranianaca a facut o mutare de la cursul de Turism la Medicina si la anul va face restantele

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

In regulamentul universitatii gasesti raspunsul.
Mai intai asigura-te ca facultatea are si program de studii fara frecventa, apoi asigura-te ca e posibila mutarea si ca mai sunt locuri.