| mimi a întrebat:

E scump examenul Cambridge? Il poti da fara pregatire in centre specializate sau e obligator sa frecventezi niste cursuri?

Răspuns Câştigător
| ccristianaelena a răspuns:

Examenul in sine costa 620 de lei. Nu este nevoie sa frecventezi niciun curs, dar iti spun din experienta ca pregatirea cu un profesor calificat (cel mai bine ar fi sa te pregateasca un profesor de la centru) este vitala. Examenul consta in 4 probe iar in opinia mea, nu poti invata de unul singur cum sa le treci cu brio pe toate, avand in vedere ca sunt diverse cerinte ce trebuie urmate. CAE nu este greu, dar trebuie pregatire, antrenament si o organizare extraordinar de buna a gandurilor si, cel mai important, trebuie sa inveti cum sa iti distribui timpul! In momentul in care se termina timpul unei probe si supraveghetorii spun stop, esti obligat sa lasi creionul/pixul jos, iar daca nu ai avut timp sa iti citesti/completezi/scrii/transcrii tot, pierzi puncte valoroase. Si nu uita sa te interesezi de perioada desfasurarii sesiunilor de CAE, iar inscrierea se va face cu aprox. o luna-doua inainte, banii platiti integral, bineinteles. Daca mai ai intrebari sau nevoie de sfaturi, nu ezita sa ma contactezi! Succes!

| mimi explică (pentru ccristianaelena):

Multumesc mult. Mi-ai raspuns la cele mai multe intrebari.

2 răspunsuri:
| Bogdan26E a răspuns:

Http://adevarul.ro/......index.html pentru detalii acceseaza acest link.Bafta la examen